Зміна способу життя, в тому числі і харчування, допоможе не тільки поліпшити якість життя, але і уникнути хвороби Альцгеймера
Хвороба Альцгеймера - це досить поширене захворювання, яке супроводжується поступовою частковою або повною втратою пам'яті. У деяких випадках люди, які страждають від цієї хвороби, стають залежними від оточуючих, оскільки не можуть себе обслужити самостійно. Одним із способів знизити ризики захворювання - зміна харчування. Про це розповіла лікар Ірина Мілохіна.
Їжте більше зелені
Будь-яка зелень багата такими вітамінами, як В9 і В12, а ще солями фолієвої кислоти або фолатами. Всі ці компоненти здатні підтримувати і стимулювати роботу головного мозку, а також запобігати старіння його клітин. У список найкорисніших продуктів з високим вмістом фолатів входить броколі, шпинат, цвітна і листова капуста, буряк, сочевиця і петрушка. Для профілактики хвороби Альцгеймера лікар рекомендує їсти ці овочі хоча б раз в день.
Спробуйте оливкову олію
Регулярне споживання маслинової олії дуже добре позначається на роботі серцево-судинної системи, а також пригальмовує передчасне старіння. За це треба дякувати антиоксиданти, якими так багата нерафінована оливкова олія. Саме вони не дають вільним молекулам кисню завдати шкоди клітинам організму, в тому числі і клітинам мозку.
Добавте горіхи в меню
Взагалі фахівці радять їсти будь-які горіхи, які вам сподобаються, кожен день по три або чотири штуки. Однак, улюбленим горіхом багатьох лікарів є саме волоський. Пов'язано це з тим, що в ньому багато бета-ситостерину, який сприяє зниженню ризиків атеросклерозу, зокрема коронарних і мозкових артерій. Крім цього, горіхи допомагають позбутися від зайвих кілограмів, знизити артеріальний тиск і рівень глюкози в кров. Для того, щоб результат з'явився якнайшвидше, їх потрібно їсти кожен день, але кількість не повинна перевищувати семи штук на добу.
Полюбіть рибу
У складі риби багато білка, вітамінів В12 і D, заліза, селену, йоду і корисних жирів омега-3. Саме ці складові роблять продукт корисним для стимуляції когнітивних здібностей людини. Лікарі кажуть, що не так важливо, яку рибу ви їсте, головне - регулярність і то, як ви її приготуєте. Таким чином, вам необхідно їсти рибу хоча б раз на тиждень. При цьому смажена на сковороді риба зовсім не володіє всіма корисними властивостями, краще запекти її або приготувати на грилі.