Не варто забувати, що полуниця є потужним алергеном.
Шкода від вживання полуниці
Полуниця може бути причиною алергічної реакції і спровокувати почервоніння, свербіж шкіри, кропив'янку і навіть набряк Квінке.
Що таке набряк Квінке? Це наслідок різко вираженої алергічної реакції організму. При набряку Квінке швидко розвивається сильний набряк, що зачіпає як слизові оболонки, так і підшкірну жирову клітковину. Найбільш небезпечним є набряк гортані. Крім того, набряку піддаються внутрішні органи, включаючи головний мозок. При набряку мозку можуть бути неврологічні порушення, включаючи втрату свідомості, кому.
Полуниця також може стати причиною загострення симптомів хвороб ШКТ. Полуничні зернятка не перетравлюються травним трактом і можуть травмувати його слизову оболонку – для людей з хронічними проблемами шлунка та кишечника це небезпечно.
Також фахівець звернула увагу на те, що у полуниці можуть міститись хімічні препарати, які використовували виробники для захисту ягоди від шкідників. Пестициди, фунгіциди та інші засоби обробки небезпечні в плані гепатотоксичності та нефротоксичності, тобто вони порушують функцію печінки та нирок.
Ризик інтоксикації стає особливо значним, якщо полуницю вживати у валикій кількості – понад 200 грамів на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен