Дуже важливо не спровокувати погіршення стану, тому варто їсти лише ті продукти, котрі не зашкодять шлунку.
Дієта під час геморою
Вкрай важливо не лише вживати правильні продукти, а й дотримуватися грамотного режиму харчування. Щоб не перевантажувати травну систему і не створювати скупчення калових мас в товстому кишківнику, приймати їжу слід часто, але невеликими порціями, в один і той же час. Снідати рекомендується не відразу після пробудження, а приблизно через годину, вечеряти не пізніше ніж за три години до відходу до сну. Такий режим харчування забезпечує нормальне перетравлення їжі.
На день необхідно вживати не менше 1,5-2 літрів рідини. Вода розм'якшує калові маси, не дає їм застоюватися в кишечнику, запобігаючи розвитку запорів. Пити найкраще не під час їжі, а натще або до їди. Оптимальним варіантом є чиста негазована вода, натуральні морси, соки, зелений чай.
Міцну каву та чорний чай бажано виключити з раціону. У цих напоях міститься багато кофеїну, що викликає застій калових мас.
Корисними є також кисломолочні напої. Вони заповнюють втрачені обсяги рідини, і навіть підтримують склад нормальної мікрофлори кишківника. Алкоголь перебуває під повною забороною. Етиловий спирт забирає воду з організму, призводить до виникнення набряків, застійних явищ, згущує кров, у тому числі у венах гемороїдального сплетення, що погіршує стан пацієнта.
Головне - допомогти хворому покращити його стан, а не погіршити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини