Тим, чий робочий графік припадає на нічну зміну, а також тим, хто трудиться в ковзному режимі, треба уважніше прислухатися до свого самопочуття.
Нічні зміни
Це доводить результат досліджень, проведених міжнародною групою вчених. Вони виконали масштабну роботу, в якій зіставили результати більш ніж 30 досліджень, в яких брало участь 2 мільйони чоловік з Канади та Норвегії.
Цифри показали, що робота в нічну зміну порушує функціонування біологічного годинника організму і сприяє підвищенню кров'яного тиску і розвитку діабету.
Так, у 17 000 нічних співробітників виявилися коронарні хвороби, 6 з гаком тисяч вже встигли перенести інфаркт, майже 2 тисячі - інсульт.
Причина в тому, що у людей, працючих позмінно, немає певного графіка відпочинку.
Збивається режим сну і неспання, люди можуть підбадьорювати себе стимуляторами і заспокоювати седативними засобами.
Крім того, страждає режим харчування: коли нервова система весь час активна, з'являється бажання "заїсти" стрес, і у крові накопичується холестерин.
Лікарі радять усім, чиє життя тече по нічному або позмінний графік, регулярно перевіряти як рівень холестерину, так і рівень кров'яного тиску - і, звичайно, дотримуватися здоровий раціон і не забувати про спорт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
8 старовинних українських імен для дівчаток і хлопчиків