Тростинний цукор vs рафінад. Погляди на тростинний цукор розділилися: одні вважають його низькокалорійним і корисним, інші — вдалим маркетинговим ходом. Насправді, небезпека цукру залежить від способу його обробки. Якщо готовий продукт-сирець рафінують, тобто повністю очищають від домішок, виходить звичайний білий цукор.
Такий цукор називають солодкою отрутою, тому що після відбілювання в ньому залишається невелика кількість шкідливих домішок, наприклад, фосфорна і мурашина кислота, сірчистий газ і відбілюючі речовини. Буряковому цукру без рафінування не обійтися — сирець має неприємний запах і присмак. А от не рафінований тростинний (той самий, коричневий), навпаки, у первинному вигляді лише виграє, набуваючи приємний смак карамелі.
Репутація
пальмової олії заплямована телевізійними програмами. Звичайно, у порівннянні із соняшниковою, вона містить у 4-8 разів менше вітамінів і корисних жирів. Але ця олія не настільки шкідлива, як вважають. Щоправда, накопичуючись в організмі, олія починає блокувати рецептори, здатні сприймати і метаболізувати жирні кислоти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим небезпечна білкова дієта для вашого організмуЩодня потрібно випивати
1,5 літра або 8 склянок води. Насправді, ми не повинні насильно вливати воду. За словами професора фізіології Сьюзан Шірреффс, у кожного з нас своя швидкість втрати рідини, і ми повинні поповнювати її за особистим графіком. Крім того, можна не тільки пити воду, а ще й їсти овочі та фрукти з високим вмістом рідини: кавун, персики, яблука, апельсини, огірки, помідори, цукіні і баклажани.
Смажити на оливковій олії заборонено. Всім відомо, що оливкова олія — продукт корисний для здоров'я. Використання такої оліїі як заправки до легких закусок, салатів і готових страв робить їжу смачнішою і ароматною. А от смажити на оливковій олії не рекомендують. Існує думка, що навіть при легкому нагріванні в оливковій олії утворюються транс-жири і канцерогени.
Професор Грегоріо Варела з кафедри харчування Мадридського університету, автор монографії про приготування страв з оливковою олією, пояснює: «Оливкова олія зберігає більшість корисних речовин навіть після термічної обробки при високій температурі. Важливо просто не розігрівати її до стану, коли вона починає диміти (при 200-250 градусах)». Для легкого смаження достатньо 130-145 градусів, для випічки в духовці — 180-200.