Таким чином, пропонуємо вам обговорити якою має бути така дієта і що потрібно повністю виключити з раціону малюка. Деякі фахівці вважають, що для дітей будь розвантажувальні дні і голодні дієти абсолютно протипоказані. Будь-які подібні заходи повинні проводитися під суворим наглядом лікаря.
Існують лише певні закони, які слід враховувати дитині, яка худне і її батькам.
Зростаючому організму просто необхідний білок. Тому в раціоні харчування, навіть занадто повного малюка повинні бути включені риба, птиця, нежирна яловичина. Інакше недолік подібних корисних речовин може призвести до проблем росту і розумового розвитку.
Позбавляти підростаючий організм всього здобного, теж не є правильно. Солодкі булочки і тістечка за поживністю не поступаються хлібу або житньому хлібу, а по калорійності, виграють.
Молочні продукти, повинні бути середньої жирності. Морозиво купуйте дитині без барвників, добавок і пальмової олії.
Традиційна складова нашого правильного харчування - це овочі та фрукти. Однак для дітей, краще скоротити вживання картоплі, буряка, моркви, особливо у відварному вигляді. Тут, до речі, підійду абсолютно всі сорти капусти, кабачок. Фрукти дієтологи не радять їсти кілограмами. Для нормального засвоєння вітамінів, дитині достатньо двох яблук або однієї склянки ягід. Банани, навпроти не допоможуть у боротьбі із зайвою вагою, особливо, на перших порах.
Свіжовичавлені соки характеризуються підвищеним вмістом цукру, тому схуднути вони теж не допоможуть.
Каші рекомендується варити на воді, а перед подачею на стіл можна додати молоко. Найбільш прийнятний варіант у нашому випадку це вівсяна і гречана каші. Дієтологи радять відмовитися від важко засвоюваної манної каші, скоротити кількість рисової. Макарони, не так шкідливі, як помилково вважають багато батьків, варто тільки вибирати тверді сорти.
М'ясні і рибні блюда чудово поєднуються і засвоюються дитячим організмом з овочевими гарнірами. Супчики готуються так само легкими, без додавання м'яса або птиці.
Безсумнівно, одне з найбільш важливих умов харчування для дитини - дробове харчування. Невеликі порції, кефір або фрукти легше засвоюються організмом, і шлунок малюка поступово скорочується.
Батьки не повинні забувати про те, що вони теж подають приклад. Коли дорослі їдять салямі і шпроти, а дитина змушена обмежувати себе вареними овочами і кашею на воді - ситуація може вийти з-під контролю. Враховуйте інтереси свого малюка, піклуючись про його здоров'я, і самі ведіть здоровий спосіб життя.
Перш за все, при наявності проблем з вагою потрібно звернутися за консультацією до ендокринолога. Доктор на підставі проведеного обстеження та отриманих результатів аналізів, зможе встановити причину такої проблеми. Різні ендокринні патології вимагають кваліфікованої корекції під суворим контролем лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як одягнути малюка на прогулянку