Спочатку - свіжіПоки овочі та фрукти свіжі, перетворюйте їх під фреші. Всього 300-400 г свіжовіджатого соку з будь-яких дарів природи повністю покриють нашу добову потребу у вітамінах. Щоб усі корисні речовини краще засвоїлися, соки краще випивати натщесерце в першій половині дня. Овочі та фрукти з м'якою консистенцією (виноград, томати, персик, кавун) в блендері подрібнювати не треба - вони легко віддадуть все цінне при звичайному пережовуванні.
Усушка й утрускаСушка - самий невибагливий спосіб збереження вітамінів, при якому корисні речовини "не йдуть" з овочів, фруктів і зелені навіть через кілька років. Як правильно сушити? Якщо на папері під сонечком, то більшість вітамінів "згорить" - залишиться всього лише 20%. Найкраще покласти продукти в суху картонну коробку (картон вбирає вологу), а над нею включити настільну лампу і вентилятор. Температура в коробці повинна бути 40-50С. Використовувати "стратегічний резерв" можна в будь-який час року, готуючи з нього узвари, пироги, запіканки, але найкраще їсти сухофрукти в їх "первозданному" вигляді.
Солодкий-пресолодкийБагато хто помилково вважають, що перетерті з цукром ягоди зберігають всі вітаміни. Це далеко не так - в результаті їх перетирання руйнується до 30% цінних речовин, хоча ті, що залишилися 70% - теж прекрасне підживлення. Проблема в іншому: велика кількість цукру, який в даному випадку виступає як могутній консервант, перевантажує продукт глюкозою і калоріями. Для того щоб заготовки не псувалися, кладіть в них не менше 60% цукру і зберігайте виключно при мінусовій температурі.
КвашенняКвашення - один із щадних способів заготівлі продуктів про запас, при якому аскорбінова кислота зберігається більш ніж на 70%. Як показують дослідження, в молочнокислому середовищі вітамін С переходить в легкозасвоювану форму. А оскільки аскорбінка - водорозчинний вітамін, то найбільше її в розсолі. Отже, промивати квашену капусту, огірки та інші овочі не варто - це скорочує вміст в них вітаміну С в 6-8 разів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно зберігати овочіЗаморожуванняЗаморожування дає можливість утримати в продуктах більше 90% біологічно активних речовин і вітамінів. Але за умови дотримання кількох правил. Заморожувати необхідно швидко (для цього в морозильних камерах є відповідні режими) і такими порціями, які ви потім використовуєте повністю. Повторно класти в морозилку відталі продукти не можна: це зводить кількість активних речовин до мінімуму. Доведеться потрудитися, зате заморожені продукти збережуться до самої весни.