Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


8 вітамінів, необхідних кожній жінці

07:00, 19 Жов 2015 · Категорія: Харчування, Вітаміни, Жіноче здоров'я · Переглядів 2153 · 

Вітаміни - це особливі органічні речовини, необхідні людині для нормальної життєдіяльності. Велика частина вітамінів не синтезується в організмі. Вони надходять в організм з їжею і вітамінними добавками. При нестачі вітамінів неминучі хронічні захворювання і передчасне старіння. Тому жінкам, які бажають зберегти здоров'я і молодість, потрібно забезпечити організм регулярним і достатнім надходженням вітамінів.


Жіночі вітаміни

Жіночі вітаміни



1. Вітамін Е
Один з кращих вітамінів для жінок, найголовніший антиоксидант. Він уповільнює старіння клітин, зміцнює кровоносні судини, перешкоджає утворенню тромбів, покращує стан волосся і шкіри. Міститься в рослинній олії, листових овочах, спаржі, висівках, цілісних злаках, пророслій пшениці, зеленому горошку і броколі.

2. Вітамін А / Ретинол
Необхідний для гарного зору, здоров'я кісток і зубів, регенерації клітин і нормального функціонування імунної системи. У чистому вигляді великі кількості ретинолу містяться в риб'ячому жирі і печінки. Крім того, хорошими джерелами ретинолу є вершкове масло, жовтки яєць (особливо перепелиних), вершки і незбиране молоко.

Вітамін А також може синтезуватися в організмі з бета-каротину, який є його попередником - провітаміном. Бета-каротин міститься в моркві, червоному болгарському перці, помідорах, шпинаті, броколі, гарбузі, грейпфруті, агрус, а також у багатьох інших фруктах і овочах.

3. Вітаміни групи В
Це цілий комплекс речовин, кожна з яких має власне біологічне значення. У натуральних продуктах вітаміни В завжди присутні разом. Цей комплекс зміцнює нервову і серцево-судинну систему, регулює енергетичний обмін в клітинах. Природними джерелами вітамінів групи В є пивні дріжджі, сир, бобові, печінка, пророщена пшениця, гречка, кукурудза, бадилля ріпи, редису та моркви, шпинат, зелена цибуля, гарбуз, риба, сир і молоко.

Серед усіх вітамінів групи В окремо варто відзначити - вітамін В9, більш відомий, як фолієва кислота. Це один з найпотрібніших вітамінів для жінок, бажаючих народити здорових дітей. Регулярне надходження достатніх кількостей фолієвої кислоти необхідно не тільки під час вагітності, але і в період підготовки до зачаття.

4. Вітамін С / Аскорбінова кислота
Антиоксидант, зміцнює імунітет, сприяє кращому засвоєння вітаміну Е, зменшує проникність судин, а також бере участь у багатьох інших біохімічних процесах в організмі. Значні кількості аскорбінової кислоти містяться в цитрусових, шипшині, ківі, чорній смородині, помідорах, капусті, зеленій цибулі, щавлі, шпинаті і солодкому перці.

5. Вітамін D
Цей важливий вітамін для жінок сприяє засвоєнню кальцію і фосфору, тому він необхідний для здоров'я кісток і зубів. Крім того, він захищає від застуди та діабету, полегшує ПМС, регулює роботу серця і нервової системи. Вітамін D може синтезуватися в організмі в результаті перебування на сонці. Але його також можна отримати з їжею - молочними продуктами, яєчними жовтками, печінкою тріски і палтуса, риб'ячим жиром, петрушкою і грибами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 суперовочів, які варто додати в свій раціон

6. Вітамін К
Даний вітамін потрібен для засвоєння кальцію і нормального згортання крові. Запобігає деякі хвороби серця і легенів. Вітамін К існує у двох видах: вітамін К1 (міститься в деяких продуктах) і вітамін К2 (синтезується кишковими бактеріями). Здорові жінки, не страждають дисбактеріозом, зазвичай не відчувають нестачу вітаміну К, оскільки він в достатніх кількостях синтезується самим організмом. Природними джерелами цього вітаміну є зелені листові овочі, оливкова і соєва олія, молочні продукти, яйця, капуста, злаки, ківі, банани і авокадо.

7. Вітамін F / Омега-кислоти

Назва "Вітамін F" об'єднує комплекс незамінних жирних кислот: омега-3 і омега-6. Організм може перетворювати один вид омега-кислот в інший, але не здатний їх синтезувати з простих речовин. Омега-кислоти необхідні для нормального функціонування серцево-судинної системи. Крім того, вони борються із запальними процесами в організмі. Джерелами омега-кислот є рослинні масла (льняне, соняшникова, мигдальне, соєве і арахісове, а також масло зародків пшениці і волоського горіха), жирна морська риба, молюски.

8. Вітамін Р / Флавоноїди
Цей вітамін широко відомий як рутин, хоча дана група фенольних сполук об'єднує близько 150 речовин. Дія вітаміну Р в чому схоже з дією аскорбінової кислоти. Вітамін Р зберігає еластичність судин і попереджає виникнення склеротичних змін в них, регулює тиск, володіє антизапальними та протиалергічні властивості, а також охороняє від руйнування вітамін С. Джерелом флавоноїдів є біла внутрішня сторона шкірки лимонів і апельсинів, абрикоси, чорна смородина, гречка, капуста, виноград, томати, шипшина, зелений чай і чорниця.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

7:30
Вся правда про шкоду чіпсів для здоров'я
0:20
Чому глутамат натрію - це не абсолютне зло
22:30
Мінеральні речовини для підтримки імунітету
17:30
Кому заборонено їсти кіноа
12:30
Ефективні поради для правильного схуднення
6:30
Плюси і мінуси від вживання яєць
0:20
5 кроків, як відучити дитину від солодкого
23:30
10 видів продуктів, які можна їсти в піст
15:30
12 продуктів, котрі допоможуть перемогти безсоння
10:30
Топ-10 найкорисніших весняних продуктів
7:30
Мікрогрін: корисна їжа чи просто модний тренд?
0:20
Топ-10 корисних для здоров'я спецій
23:30
Їжа, котра допоможе відновити роботу шлунка
21:30
Вчені спростували головний міф про питну воду
19:30
Топ-9 продуктів, які допоможуть схуднути
13:30
Продукти, котрі покращать вашу мікрофлору
9:30
Вид капусти, котрий варто їсти кожен день
1:20
Топ-3 сухофрукти, які найбільше шкодять здоров'ю
23:30
Позитивні секрети вживання кураги
19:30
7 мінусів від вживання сухофруктів у їжу
12:30
Кому категорично не можна вживати селеру
8:30
Чарівна рослина, яка допоможе при здутті живота
1:20
Користь і шкода від вживання крес-салату
0:20
Названо ягоду, котра бореться проти пивного живота
23:30
Золоті правила, як не отруїтися в спеку
22:30
Рослина, яка врятує від холестеринових бляшок
15:30
Популярна спеція може призвести до конвульсій
10:30
Запашна приправа з сечогінним та антисептичним ефектом
7:30
Рослина, яка покращить роботу імунної системи
0:20
Топ-5 корисних властивостей базиліка
22:30
Як правильно вживати м'яту в їжу
17:30
5 мінусів для організму від вживання цукру
13:30
Симптоми отруєння харчовими добавками
10:30
Чим можна отруїтися влітку. Топ-3 найнебезпечніші продукти
9:30
Коли клітковина погано впливає на організм
6:30
Причини, через які вночі хочеться пити
1:20
6 причин регулярно пити зелений чай
0:20
7 плюсів від вживання у їжу клітковини
22:30
7 видів брехні про знежирені продукти
17:30
4 міфи про дитячий кефір, котрі вже розвінчали
Здоров'я в соцмережах: