Кальцій і фосфор, які входять до складу сиру, беруть участь у формуванні кісток, тому необхідно включати його в раціон дітей та вагітних жінок. Крім того, його корисно їсти при рахіті. Людям, страждаючим гіпертонічною хворобою, серцево судинними захворюваннями, що мають хвороби нирок, також треба вживати сир, так як в ньому міститься казеїн - молочний білок, що володіє високою поживною цінністю.
Найбільшу цінність сир являє для літніх людей і дітей, так як він легко засвоюється організмом, до того ж в ньому дуже багато необхідних вітамінів. Амінокислоти, що містяться в сирі, грають не останню роль у профілактиці захворювань печінки і захищають від атеросклерозу. Оскільки в сирі міститься, як кальцій, так і якісний білок, його бажано вживати людям, що страждають остеопорозом.
Людям з хворою печінкою необхідно звернути особливу увагу на цей продукт. Свіжий сир рекомендується вживати хворим на гепатит, тим, у кого порушений процес виведення жовчі. Лікування цирозу печінки, хвороби підшлункової залози також не обходиться без включення в раціон хворого сиру.
Знежирений сир є незамінним продуктом для хворих на атеросклероз і ожирінням. Речовини, що знаходяться в його складі, мають здатність нормалізувати жировий обмін в організмі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 продуктів для нічного перекусуДієтичний сир з нульовою жирністю добре допомагає справлятися із захворюваннями шлунка та кишечника. Краще засвоїться перетертий сир або сир, що має консистенцію сметани. Важливо, щоб його кислотність була високою.
Для хворих на гастрит або виразку сир також корисний, але таким людям краще вживати в їжу прісний сир, приготувати який не складає труднощів. Для цього треба закип'ятити півтора літра молока, і додати туди півлітра кефіру. Взяти сито, і відкинути суміш, яка вийшла . Можна отриманий прісний сир змішати зі сметаною.