Осіння холодна погода викликає одночасно почуття голоду і холоду. Як зігрітися і не набрати зайву вагу? Поповнюй раціон цими продуктами!
Зазвичай холодної осені навіть прихильників здорового харчування тягне на булочки, гарячий чай або каву, щоб поїсти-попити і зігрітися. Але при цьому з'являється інша проблема - зайва вага.
Звичайно, підвищити калорійність страви - найбільш просто спосіб отримати тепло, гарний настрій і 5-10 см на талії за осінь і зиму. А за аюрведою всі продукти діляться на холодні, прохолодні, теплі і гарячі, причому ця класифікація не має нічого спільного з температурою подачі страв до столу. Мова йде про стимуляцію травлення, нормалізацію роботи ендкринної та серцево-судинної систем.
До зігріваючих корисних продуктів відносять рослинне масло (особливо корисне лляне), горіхи, спеції (перець, кориця, гвоздика), цибуля, часник, гірчиця, імбир, рис, гречка. овес, морква, капуста.
Які продукти вважаються зігріваючими і дуже корисними для здоров'я?
1. В холод нашому організму потрібен вітамін Д, який "зігріває" організм. Він знаходиться в молочних продуктах, в яйцях і в риб'ячому жирі.
2. Жирна морська риба багата поліненасиченими жирними кислотами і йодом, вони необхідні для нормальної роботи щитовидної залози. А цей орган регулює рівень гормонів в організмі. У північних країнах страви з риби завжди на першому місці. У ній містяться вітаміни А, Д, фтор, цинк, які в комплексі допомагають організму зігрітися і зміцнити імунітет.
3. Булочки та інші солодощі - це прості вуглеводи. Тому через 20-30 хвилин ти знову хочеш їсти. А з'їдене поступово відкладається про запас.
Каші - це складні вуглеводи, які довго перетравлюються, тому протягом кількох годин ти не будеш відчувати голод і холод.
Вибирай гречку, бо вона багата жирними кислотами, клітковиною і вітамінами А, С і вітамінами групи В. Вони допомагають боротися з вірусами, що викликають застудні захворювання.
4. Цитрусові - це джерело вітаміну С, тому апельсини, мандарини і грейпфрут врятують тебе від простудних захворювань. Будучи потужним антиоксидантом, цей вітамін відмінно зміцнює імунну систему, а значить енергія йде не на боротьбу з бактеріями і вірусами, а на зігрівання організму.
5. Квашена капуста містить фтор, магній, йод, залізо, калій, вітаміни А, Е, С і вітаміни групи В і мн. ін.
Тому здавна вважалося, що цей продукт зміцнює імунітет і є одним з продуктів, багатих антиоксидантами.