1. Буряк. Його можна як натерти на тертці, так і робити з нього буряковий сік. (Але не зловживайте буряковим соком, він дуже агресивний для травної системи).
2. Морквяний сік. Найбільший ефект, якщо пити 3-4 рази на тиждень по склянці. На один стакан соку припадає близько 500 грам моркви.
3. Гречка (особливо зелена).
4. Яйця (з гарним соковито жовтого кольору жовтком).
5. Курага і взагалі сухофрукти - в них вміст заліза вищий, ніж у свіжих фруктах.
6. Темно-зелені та червоні овочі, фрукти і ягоди (шпинат, свіжа зелень, квасоля, зелені яблука, червоний виноград, чорна смородина, журавлина, суха шипшина, гранат, полуниця)
7. Чаванпраш - перевірений і дуже ефективний засіб для підняття гемоглобіну, поліпшення реологічних властивостей крові, і не тільки.
8. Мед з волоськими горіхами і клюквой- прекрасний засіб для підвищення цінного білка в крові. Можна змішати в рівних пропорціях. Краще буде вживати відразу дрібними порціями, як тільки приготували.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим підвищити гемоглобін: поради лікарів9. Напій з шипшини з медом - корисний не тільки для імунітету і загальної життєвої сили, але й для підвищення гемоглобіну. Шипшину потрібно заварити в термосі на кілька годин, а мед додати безпосередньо перед вживанням.
10. Трав'яний збір. Взяти по дві столові ложки кропиви і листя ожини, а також по три столових ложки звіробою і квітів ромашки. Все це подрібнити, перемішати і, помістивши в термос, залити близько 700 грамів окропу. Настояний настій пити по склянці тричі на день.