1. Середземноморська кухняЗавдяки свіжим фруктам і овочам, крупам з цілісного зерна, горіхів, рибі і оливковій олії в якості основного джерела жирів, середземноморська дієта отримала статус найздоровішої в світі. Це магічне поєднання продуктів покращує загальний стан здоров'я, виступаючи профілактикою інсульту, діабету 2 типу, раку і навіть старечого недоумства.
Аналіз медичних даних більше 1,5 мільйона дорослих показав, що перехід на середземноморську дієту знижує ризик серцево-судинних захворювань, хвороби Альцгеймера і хвороби Паркінсона.
Ключові компоненти середземноморської кухні: овочі, фрукти, боби, горіхи, цільнозернові крупи, трави та спеції замість солі, риба і птиця, обмежене вживання червоного м'яса, червоне вино в помірних кількостях.
2. Японська кухняНедавнє дослідження підтвердило, що високою тривалістю життя японці зобов'язані традиційної дієти, в якій практично не використовуються продукти тривалого зберігання, а смак і зовнішній вигляд страв мінімально відрізняються від первозданного.
У 2005 році японський уряд випустив керівництво по здоровому харчуванню, стимулюючи населення споживати менше перероблених продуктів з високим вмістом вуглеводів. Замість них рекомендувалося їсти більше рису і овочів. Через 10 років дослідники виявили, що серед учасників, які слідували керівництву, рівень смертності від серцево-судинних захворювань знизився на 15%.
Ключові компоненти японської кухні: велика кількість свіжих продуктів, рис, пшенична і гречана локшина, риба і морепродукти, квасоля, овочі, помірне споживання м'яса, зелений чай матчу, велика різноманітність страв, невеликі порції.
3. Скандинавська кухняНа відміну від японської і середземноморської дієти, про користь скандинавської кухні знає набагато менше людей. Тим часом недавнє дослідження, опубліковане в "Американському журналі клінічного харчування", показало, що нордичний раціон сприяє зменшенню запальних процесів в організмі, а разом з ними знижується і ризик розвитку раку товстої кишки.
Здорової скандинавську кухню робить високий вміст клітковини, прохолодне ставлення до цукру, велика кількість овочів і фруктів. Також жителі Швеції, Данії, Норвегії, Фінляндії та Ісландії вживає менше переробленого м'яса і молочних продуктів.
Ключові компоненти скандинавської кухні: жирна риба (оселедець, макрель, камбала, лосось), морепродукти, житній хліб, фрукти, молоко, сир, ячна, манна, рисова крупа, напої з шипшини.
4. Західноафриканська кухняДослідники Кембріджського університету оцінили якість харчування в кількох країнах Західної Африки (Малі, Чад, Сенегалу і Сьєрра-Леоне), і прийшли до висновку, що місцева дієта не поступається по вмісту клітковини і ПНЖК омега-3 навіть японській кухні. Також жителі цього регіону значно рідше страждають на цукровий діабет 2 типу та ожирінням, що, втім, може пояснюватися і помірною кількістю споживаної їжі.
Ключові компоненти західноафриканської кухні: рис, ямс, риба, арахіс, томати, цибулю, кориця, банани, ананас, манго, родзинки, м'ясо птиці, спеції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно схуднути за допомогою води5. Французька кухняВчені давно намагаються розгадати феномен французької дієти: як цієї нації вдається харчуватися продуктами з високим вмістом насичених жирів, але мати такі низькі показники серцево-судинних захворювань та ожиріння?
Одне з досліджень показало, що ключовим є кількість споживаної їжі. Так, французи люблять круасани, сир і м'ясо, але вони вживають їх помірно: більшість порцій в паризьких ресторанах містять в середньому 277 г їжі, тоді як в США, де ожиріння досягло масштабів епідемії, середня порція - 350 г.
Ключові компоненти французької кухні: сир, овочі, вино, оливкову олію, боби, зелень, яблука, м'ясо птиці, морепродукти і риба, червоне вино, коньяк.
Джерело: likar.info