Важливо знати, що корисною частиною редису є його надземна частина - бадилля, яке досить приємна на смак і служить колоритним доповненням салатів, гарнірів, супів і м'ясних страв. Як би це не було для нас дивним, саме в бадиллі зібрані всі кращі властивості редису в концентрованому вигляді.
Також було встановлено, що в редисці міститься удвічі більше білка, ніж, наприклад, в баклажанах і патисонах. Також вона багата такими корисними речовинами, як:
- Цукор і клітковина;
- Ферменти;
- Вітаміни С, В1, В2;
- Фітонциди;
- Солі натрію, калію, кальцію, заліза, фосфору.
Завдяки досить специфічному смаку і унікальному складу редис стимулює процес перетравлення їжі. Це властивість широко використовується східними цілителями, які бачать в цьому шлях до молодості і довголіття. А ще в редисці багато гірчичного масла, яке робить цей коренеплід володарем антисептичних властивостей. Завдяки цьому редис застосовують для профілактики і лікування простудних захворювань.
Що міститься в редисці вітамін С допомагає зміцнювати імунну систему і перешкоджає виникненню весняних авітамінозів. Редис чудово врівноважує вміст цукру в крові - він обов'язково повинен бути в меню людей, схильних до діабету людям.
Також редис позитивно впливає на процес зниження рівня холестерину, на стан серцево-судинної системи. Не так давно були отримані наукові підтвердження того, що редис (а точніше його рожевий барвник антоціан) перешкоджає появі ракових клітин. І ще одне відкриття - редис перешкоджає відкладенню жиру і тому є незамінним елементом в складі багатьох дієт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які продукти запобігають ранньому старіннюДієтологами було встановлено, що в редисці міститься всього 14 ккал на 100 г. Саме тому він рекомендується для включення в раціон при багатьох дієтах.
Наведені вище аргументи і факти підтвердили: редис - це не тільки прикраса для салату і овоч з характерним смаком. Він, безумовно, гідний компонент здорового і раціонального харчування. Саме тому варто включати редис в свій раціон - він допоможе вам уникнути багатьох захворювань і зміцнити своє здоров'я.
Джерело: hronika.info