Морозиво ... Так і тягнеться до нього рука, особливо коли на вулиці + 25. Але як же фігура! Як же перепади температури, а раптом захворію? .. І, переймаючись сумнівами і бажаннями, ви відходить від холодильника з морозивом. І даремно! Дієтологи вважають це смачне блаженство кращим і найкориснішим з десертів. І ось чому.
1. Загартовує.
Незважаючи на всі побоювання, морозиво рекомендують навіть лікарі-отоларингологи. Звичайно, їсти його потрібно невеликими шматочками, а не відкушуючи цілими брилами. Таке локальне загартовування горла - відмінний спосіб уникнути літніх і підготуватися до осінніх застуд. Але пам'ятайте, головне - помірність. Їжте невеликими шматочками і не по п'ять штук за один раз.
2. Знижує вагу.
Здивовані? Ну і даремно. Про вплив морозива на вагу розповів аргентинський лікар-дієтолог Бернардо Лафуенте. Він рекомендують своїм пацієнтам, хто худне обов'язково з'їдати порцію морозива кожен день. За його словами, морозиво містить багато кальцію, що сприяє інтенсивному спалюванню калорій. Загалом, подвійна користь - зміцнення кісток і спалювання жирів. Крім того, в морозиві містяться волокна, ліпіди, протеїни, мінерали і амінокислоти.
3. Заспокоює нерви.
По-перше, це смачно. По-друге, солодко. По-третє, морозиво, виготовлене з натурального молока або вершків, відмінно знімає нервове напруження і заспокоює нерви. Це довели французькі дослідники, провівши експеримент на сотні учасників. Половині давали морозиво, другій половині стакан молока. Першим було набагато краще!
А все тому, що в натуральному пломбірі міститься амінокислота триптофан. Саме вона сприяє виробленню серотоніну - "гормону щастя".
4. Нормалізує обмін речовин.
У цьому морозиві міститься близько ста цінних для організму речовин: амінокислоти, різні жирні кислоти, мінеральні солі, вітаміни. І звичайно, дуже важливі для обміну речовин ферменти. Власне, тому і рекомендує бразильський дієтолог морозиво всім, хто худне (див. пункт 2).
5. Покращує сон.
У дитинстві мама на ніч давала нам стакан теплого молока. А тепер ми виросли і хочемо їсти холодне морозиво.
А якщо серйозно - завдяки численним корисним речовинам і амінокислоті триптофану (див. Пункт 3), морозиво сприяє розслабленню і відчуття щастя. Яке накриває вас м'яким одеялком спокою і навіває солодкі-солодкі сни.
Беріть натуральне
- Найголовніше, щоб це корисне ласощі було зроблено з цільного молока і без додавання рослинних жирів, - додає Людмила Денисенко. - Звертайте увагу на кількість різноманітних "Е". І пам'ятайте - чим менше в морозиві жиру, тим більше в ньому цукру! Наприклад, пломбір, виготовлений по ГОСТ - це тільки молоко, ні грама рослинного жиру. Його жирність повинна бути не менше 12%, а вміст цукру - мінімум 14%. А ось в плодово-ягідному морозиві вміст цукру вже 25-27%. Ще плюс користь жирного морозива - чим жирніше, тим нижче його глікемічний індекс, тобто рівень цукру в крові не буде підскакувати занадто швидко, значить, ви зможете їм навіть наїстися на деякий час.
Але пам'ятайте - чим більше всіляких добавок (шоколад, глазур, горішки, мармелад і джеми, карамель тощо), тим шкідливіше і калорийніше!