Низьковуглеводні дієти - це один з найпопулярніших способів скинути вагу. Однак не всі вони однакові. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
1. Звичайна низьковуглеводна дієта
Така дієта не має чіткого визначення: вона просто містить більше білків і менше вуглеводів, ніж традиційне харчування. Цей тип дієти, як правило, заснований на м'ясі, рибі, яйцях, горіхах, насінні, овочах, фруктах і здорових жирах. Рекомендована кількість вуглеводів залежить від мети, з якою людина сідає на дієту, і становить:
100-150 грам: для підтримки ваги або високоінтенсивних занять спортом. Можна вживати велику кількість фруктів і навіть деякі крохмалисті продукти, як картопля
50-100 грам: для невеликого зниження ваги
Не більше 50 грам: для швидкої втрати ваги. Можна вживати багато овочів, але обмежити споживання фруктів і ягід.
2. Кетонова дієта
Метою кетогенної дієти є споживання вуглеводів так мало, що організм переходить в метаболічний стан, зване кетоз. Коли споживання вуглеводів є дуже низьким, рівень інсуліну падає, і організм виділяє велику кількість жирних кислот зі своїх жирових запасів. Багато з цих жирних кислот, переносяться в печінку, яка перетворює їх в кетонові тіла.
Це водорозчинні молекули, які можуть постачати енергію для мозку. І замість того, щоб працювати на вуглеводах, мозок починає споживати кетони. Така дієта включає в себе продукти з високим вмістом білка і жирів. Споживання вуглеводів обмежується менш 50 г день, а іноді і менше, ніж 20-30 г.
3. Низьковуглеводна дієта з високим вмістом жирів
Це досить стандартна дієта з дуже низьким вмістом вуглеводів, за винятком того, що ще більший акцент робиться на вживанні цілих, необроблених продуктів. Така дієта стала дуже популярною в Швеції, а також інших країнах Північної Європи. Рекомендоване споживання вуглеводів на цій дієті знаходиться в діапазоні від 20 до 100 грамів в день.