Процедури по очищенню організму, або, як їх ще називають, "детокс", стали надзвичайно популярні серед багатьох людей, які бажають привести в порядок своє здоров'я і продовжити молодість. Прихильники цих численних методик, які полягають у проведенні клізм, спеціальних процедур, курсових прийомів відварів і настоїв лікарських трав, голодувань або дієт, вважають, що ці способи допомагають позбутися від шлаків і токсинів, наділяють енергією, сяючим зовнішнім виглядом і попереджають розвиток захворювань, включаючи онкологічні.
очистка організму
Більшість психологів стверджують, що пристрасть до очищення організму відчувають люди, які намагаються таким чином вирішити накопичені внутрішні психологічні проблеми. Іншими словами, "адепти чисток" такими своєрідними способами намагаються позбавитися від різних переживань і негативних думок. Міф 1. Клізми і проносне допомагають впоратися з зайвими кілограмами Часте виконання очисних клізм, які під час очищення проводяться за спеціальними графіками, і прийом проносних засобів, приготованих за народними рецептами, може принести нашому здоров'ю більше шкоди, ніж користі. Побічними ефектами таких методик стають такі симптоми: нудота; біль в області живота; блювота; поява частих позивів до дефекації; проноси або запори через дисбіоз кишечника; кров в калі. Вода і приготовлені для більш радикального очищення кишечника розчини здатні вимивати з кишечника вітаміни, мінерали та корисні бактерії. В результаті у людини розвивається порушення обміну речовин і дисбіоз кишечника, який порушує нормальне функціонування травного тракту і призводить до ослаблення імунітету.
Міф 2.Очищення організму сприяє видаленню з крові токсинів На думку деяких псевдоцілителів, очищення крові від токсинів може досягатися шляхом проведення спеціальних програм очищення нирок, печінки і кишечника. Фізіологія людини влаштована так, що виводити отруйні речовини з організму здатні тільки нирки і печінка. Очищення кишечника в даному випадку не здатне вплинути на процес виведення токсинів з крові. Ці органи самостійно справляються з роллю потужних "фільтрів" організму і не потребують додаткових заходів щодо активації цього процесу. Кров "фільтрується" ними, і шкідливі речовини безперешкодно виводяться назовні разом з калом і сечею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чим небезпечний стафілокок для дітей?
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою