В одному з наукових журналів була опублікована стаття, авторами якої є канадські вчені з університету МакМастер (McMaster University in Canada). Згідно з отриманими ними даними, дуже низьке споживання солі в групі з 130 000 чоловік було пов'язано з підвищеним ризиком смерті, незалежно від того чи було в учасників гіпертонічна хвороба чи ні.
Висновок, які зробили ці дослідники, зводиться до того, що здоровим людям можна без побоювання вживати до 6 г кухонної солі на добу, що (в залежності від країни) в 3-4 рази більше рекомендованої кількості.
Однак уже наступного дня в виданні Journal of the American Medical Association з'явилася стаття, яку написали американські вчені з університету Тулейн в місті Новий Орлеан (Tulane University in New Orleans).
Ця наукова публікація є своєрідним застереженням щодо того, що сіль продовжує залишатися підступним ворогом, небезпечним для людей з різними захворюваннями.
В даному випадку вчені з Нового Орлеана досліджували вплив споживання кухонної солі на здоров'я хворих, що страждають хронічною хворобою нирок (ХХН).
Ці дослідники протягом 10 років спостерігали групу дорослих американців чисельністю 3 800 осіб, у яких була діагностована ХХН.
Протягом періоду дослідження в учасників регулярно відбиралися зразки сечі для лабораторного дослідження на вміст солі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як очистити нирки за допомогою петрушкиВчені виявили, що значне споживання солі учасниками цього дослідження було пов'язано з підвищеним ризиком розвитку таких небезпечних захворювань як інфаркт міокарда та ішемічний інсульт.
У порівнянні з учасниками, що споживали мало солі, у тих випробовуваних з цієї групи, які споживали найбільше хлористого натрію, ризик розвитку інфаркту був вище в 1,4 рази, а інсульту - більш ніж в 2 рази.