1) ПангасіусПангасіус вирощується в водах річки Меконг, однієї з найбрудніших річок на планеті. Околиці річки під час війни у В'єтнамі були ґрунтовно отруєні хімічними речовинами. Також в цю річку зливають неочищені стічні води і всілякі відходи. Навіть при заморожуванні риби використовують ту ж воду. Крім того, з метою прискорення росту пангасіуса застосовують хімічні добавки. В її м'ясі нерідко знаходять підвищений вміст анаеробних і аеробних мікроорганізмів, кишкові палички.
2) Дикий чилійський сібасУ чилійському морському окуні дуже високий вміст ртуті, тому вживати його в їжу можна не частіше двох разів на місяць. Цій рибі також загрожує занадто швидке скорочення чисельності, адже сібас користується великим попитом, а глобальні запаси скорочуються. Тримайтеся подалі від риби, спійманої в районі островів Крозе, островів принца Едварда і Маріанських островів, а також в Чилі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жити довше допоможе морська риба
3) АкулаАкула - хижак, а ртуть поглинається маленькими водними рослинами і тваринами, яких вживають в їжу великі риби. За даними Фонду захисту навколишнього середовища, половина акул, що гинуть щороку, вмирають в результаті вилову.
4) Білий тунець (есколар, масляна)М'ясо цієї риби дуже смачне, проте надмірне вживання може викликати керіорею, одну з форм діареї. Есколар містить незасвоювану жирну речовину гемпілотоксін, яка і надає її м'ясу соковитий маслянистий смак і текстуру.
5) Блакитний тунецьБільшість видів тунця містять в різній кількості ртуть. У блакитного тунця рівень ртуті найвищий, також у нього найнижчі оцінки за екологічністю..