Шафран роблять з рилець крокусів. Це дуже ніжні квіти і тому збирати шафран можна тільки вручну. Щоб зібрати кілограм готової спеції, потрібно обробити приблизно 150 тисяч квіток. При цьому урожай збирають строго в певний сезон і час доби - з світанку до полудня. Після збору шафран просушують, причому, температура і вологість повинні строго дотримуватися. Коли спеція добре просохне, її можна відправляти покупцям.
Раніше шафран часто використовували в якості барвника. Він дає різні відтінки помаранчевого і червоного. Особливо активно шафран використовували для косметичних потреб - з нього робили рум'яна, помади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисні властивості шафрануЗараз його застосовують в кулінарії, а в країнах, де виробляють шафран, він також популярний як лікарський засіб, наприклад, для зміцнення імунітету, нормалізації травлення і сну, зняття стресу. Шафран містить вітаміни групи В, С, А, РР, цинк, кальцій, магній, натрій, фтор, калій, ефірні олії.
Шафран додають в найрізноманітніші страви - від супів до напоїв. Він добре підходить до м'яса, бобових, молочних десертів, овочевих салатів, маринадів.