Більшість жорстких дієт, які призначені для профілактики і боротьби з дібетом, вимагають відмови від вуглеводів і солодкого. Мова йде про раціон з низьким вмістом вуглеводів, який вважається найефективішим. Зазвичай наполовину всі його страви складаються з овочів, а вуглеводи, в число яких тепер необхідно включати переважно цільнозернові продукти, складають не більше 25%. Вчені продовжують шукати ті самі види харчування, які є найефективішими. Виявляється, далеко не завжди нам потрібно відмовлятися від улюблених страв.
Теорія про те, що низьковглеводна дієта корисна для діабетиків і для тих, кому загрожує ця хвороба, спирається на припущення про те, що вуглеводи збільшують кількість інсуліну, що виробляється організмом. Стрибок рівня інсуліну підсилює апетит і знижує природну здатність організму спалювати жир. Однак, це так і не було ніколи доведено. Більш того, припущення про здатність дієт магічним чином боротися із зайвою вагою це теж міф. Так, численні дослідження показували, що низьковуглеводні дієти призводили до втрати зайвих кілограмів і зменшення кількості цукру в крові, але лише в короткостроковій перспективі. А в довгостроковій ніякої переваги перед іншими дієтами вони не мали. Це ж стосувалося впливу на артеріальний тиск і рівень холестерину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Раціон, який сприяє розвитку діабетуАвтори нової програми харчування Low Carb Program вважають, що людина, якій загрожує діабет, або ті, хто вже зіткнувся з цим метаболічним розладом, повинні на першому етапі обмежити вживання вуглеводів до 130-150 г на день. Це не так вже й жорстко, якщо врахувати, що в тарілці каші міститься 35 г вуглеводів, а в курячому сендвічі 42 грами. Надалі необхідно дуже плавно знижувати кількість вуглеводів до 30 грамів на день, але не більше. До слова, є докази того, що низьковуглеводна дієта збільшує рівень холестерину і ризик хвороб серця. Крім того, вона призводить до живильного дефіциту, а він підвищує ризик діабету другого типу.