Захарі Найт (Zachary Knight) з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, вважає, що дослідження проведене ним і його командою доводить, що кишечник, а зовсім не шлунок регулює харчова поведінка. Вся справа в активності блукаючого нерва, який активізується в кишечнику, при попаданні їжі.
"Ми використовуємо підхід для специфічного одноклітинного РНК-секвенування, щоб створити карти типів блукаючих клітин, які іннервують шлунково-кишковий тракт. Ми показуємо, що унікальні молекулярні маркери ідентифікують нейрони з різними патернами іннервації і сенсорними закінченнями. Дивно, але ми виявили, що прийом їжі найбільш чутливий до стимуляції механорецепторів в кишечнику", - йдеться в статті для журналу Cell.
Лікування ожирінняЦі дані визначають ключову роль кишкових механорецепторов в регуляції харчування. Як саме ці дані вплинуть, наприклад, на лікуванні переїдання, поки невідомо Сьогодні однією з найпопулярніших операцій є так зване "вшивання шлунку", яке дозволяє насититься невеликою кількістю їжі людям, які не можу себе контролювати. Маніпуляції з блукаючим нервом або його "заморозка", цілком ймовірно, стануть новим словом в лікуванні ожиріння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якісна діагностика патологій кишечника