Її користь, перш за все, обумовлюється унікальним набором компонентів, включаючи цілий ряд надзвичайно цікавих органічних кислот. До них відносяться лимонна, бензойна, хінна і деякі інші. Причому найбільший лікувальний ефект дає бензойна кислота, яка при попаданні в наш організм перетворюється в гиппуровую кислоту. А їй під силу підвищувати ефективність антибіотиків і препаратів з групи сульфаніламідів, які застосовуються при лікуванні нирок. Хінна кислота теж трансформується в бензойну, а значить, рівень гиппуровой кислоти в тілі виростає. У журавлині містяться пектини, які зміцнюють здоров'я, фарбувальні речовини, що стимулюють серце глікозиди і вітамін С, необхідний для імунітету.
Особливу цінність журавлина і продукти з неї несуть для пацієнтів з нирковими захворюваннями на зразок пієлонефриту. Їм потрібно регулярно вживати соки, морси, відвари з журавлини. Допоможе вона жертвам гастритів, а також інфекційних захворювань, які потребують зміцнення імунітету. До слова, журавлину можна назвати антигіпертонічний ягодою, оскільки вона непогано замінює сіль під час приготування тих чи інших страв. Надлишок солі в раціоні - часта причина стрибків артеріального тиску.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Буряковий сік для оздоровленняЖуравлина корисна не всім. Якщо у вас діагностована підвищена кислотність шлункового соку, не варто вживати журавлину. Протипоказана вона при захворюваннях печінки і виразкової хвороби. Ягоди журавлини гарні ще й тим, що їх можна дуже довго зберігати, і від цього свої корисні властивості вони не втрачають. А ось самостійно збирати дзьоба краще пізно восени, а не навесні, коли в ній немає вітаміну С.