Бринза продається в упаковці з розсолом, який захищає її від псування, зберігають бринзу у вакуумному контейнері. Щоб знизити концентрацію солей, можна потримати бринзу в прісній кип'яченій воді протягом декількох годин. Якщо розсолу немає, сир необхідно щільно загорнути у фольгу або плівку.
Упаковка з бринзою не повинна бути роздутою. Не важливо з якого молока зроблена бринза, головне, щоб це було зазначено на упаковці. Наприклад, бринза, вироблена на овечому молоці, сильно кришиться.
Колір справжньої бринзи - сніжно-білий. Ніякі відтінки неприпустимі. Натуральна і якісна бринза має трохи ламку, але в той же час м'яку консистенцію. Не допускаються крихти, що прилипають до внутрішньої сторони упаковки. При уважному огляді можна виявити, що всередині упаковки з якісною бринзою обов'язково присутній розсіл, який зберігає її смак і аромат. При термообробці у бринзі гинуть жива закваска і жива мікрофлора, залишаються тільки білок і кальцій.
Бринзу використовують для приготування овочевих салатів, супів, м'ясних страв, як начинку для пирогів і вареників і просто як самостійну закуску. Цей сир незамінний як інгрідієнт для мамалиги, заправленої сиром, смаженою цибулею та шкварками. З бринзою добре робити бутерброди, додавати в грецький салат або просто є її з овочами.
Болгари люблять бринзу приготовлену особливим способом: посипають бринзу червоним перцем, додають трохи вершкового масла, після чого щільно загортають її в пергаментний папір і запікають у духовці. Приготована таким чином бринза має дуже ніжний і соковитий смак і приємний аромат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою