Нове дослідження вчених з Колумбійського університету, можливо, дає відповідь на питання, чому так відбувається. Учені продемонстрували, що мозок отримує інформацію не тільки коли цукор стосується мови, а й при його всмоктуванні в кишечник.
"Коли ми п'ємо дієтичну газовану воду або використовуємо підсолоджувач в каві, нам може здатися, що все в порядку, але мозок швидко обчислює обман", - розповідає доктор Хвей-І Тан, співавтор наукової статті. Відкриття цієї спеціалізованої схеми взаємодії кишечника з мозком з питань цукру, може зробити підсолоджувачі кращими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шкода популярних підсолоджувачівПри перевірці на мишах при видаленні у них рецепторів, які відчувають насолоду, тварини як і раніше виявляли інтерес до цукру. Команда зосередилася на області мозку, що називається хвостатим ядром, розташованої в стовбурі мозку.
"Ми виявили, що дана область реагувала на появу цукру в кишечнику, навіть при непрацюючих рецепторах", - розповідає доктор Олександр Сісті, співавтор статті.
Потім група звернула увагу на блукаючий нерв, добре відомий канал між мозком і внутрішніми органами тіла. В результаті в ньому було виявлено кластер клітин, що реагують на цукор.