Калій необхідний організму людини, так як він контролює баланс рідини і мінералів, забезпечує нормальну роботу м'язів, серця і нервової системи, а також підтримує стан кісток
Що їсти при дефіциті калію?
При дефіциті калію людина відчуває хронічну втому, його нігті і волосся стають слабкими, а шкіра - тьмяною. Заповнити недолік корисного мікроелемента можна за допомогою 5 продуктів.
Так, найбільше калію міститься в бобових, особливо в квасолі. Приблизно з 150 г цього продукту можна отримати половину добової норми калію. Також в квасолі присутній кальцій, магній, фосфор, залізо і цілий ряд вітамінів і мінералів.
Відмінним джерелом калію вважається і авокадо. Крім цього, в ньому міститься багато фосфору, магнію, заліза, вітамінів і корисних жирів. Всі разом це забезпечує нормальну роботу життєво важливих органів, налагоджує метаболізм і покращує стан шкіри.
Також калій міститься і в сухофруктах. Однак налягати на них не варто, так як в їх складі є багато цукру. Ще один продукт, багатий калієм - це картопля. Він прискорює обмін речовин і знижує рівень холестерину. Відзначається, що найкорисніший спосіб їсти картоплю - запікати його в духовці. У цьому випадку зберігається максимум важливих мікроелементів.
У топ-5 багатих калієм продуктів потрапив і арахіс. З 50 грам арахісу можна отримати одну десяту добової норми цього мікроелемента. Однак не варто забувати про калорійність горіха.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?