І почнемо цей список ми з капусти та броколі. Сама по собі капуста, яка має лише 24 Ккал на 100 грам продукту, досить унікальна: її вітаміни С, Р, К, Е, вітаміни групи В та рідкісний вітамін U не зникають при термообробці, довготривалому збереженні та навіть заквасці. А головний секрет цього продукту - велика кількість клітковини при мінімальній кількості цукру.
Броколі ж багата вітаміном С, Е, В1, В2 і В9 і при своїх 44 Ккал на 100 грам продукту, для засвоєння цих вітамінів організм тратить майже на чверть більше калорій.
Наступний у списку у нас грейпфрут. Органічні кислоти в поєднанні з ефірними маслами фрукта чудово сприяють травленню і дарують почуття «легкості» при хорошій насиченості. А завдяки зниженню рівня інсуліну в крові, грейпфрут допомагає зменшити апетит. Таким чином це просто ідеальний перекус, коли хочеться чогось смачненького.
Проте в силу свого гіркуватого смаку, даний фрукт може підійти не всім. Тому тут у гру вступає його близький родич – помело. Властивості цього великого жовтого фрукта майже такі ж, як і у грейпфрута. А здатність очищувати організм від токсинів навіть вища. При тому він набагато солодший свого меншого брата.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який перекус приготувати дитині в школу?Але якщо вам захотілося чогось більш солоденького, але набрати зайві кілограми ви не хочете, то в цьому вам допоможе ананас. Цей красивий екзотичний фрукт не лише погасить почуття голоду навіть за допомогою невеликого шматочка, а й допоможе вашому організму переварити більш складну білкову їжу, таку як м’ясо, рибу чи боби. Проте в даному випадку ми говоримо лише про свіжий, а не консервований ананас. Не підійде і магазинний ананасовий сік, так як там велика кількість цукру та консервантів. Але і свіжовичавленим соком зловживати теж не потрібно, так як там міститься велика кількість кистоти. Тому людям з гастритом чи виразкою шлунку слід обережно підходити до вживання цього фрукту, а особливо його соку.
Але завжди слід пам’ятати: будь-який продукт слід вживати в міру, навіть якщо він корисний та малокалорійний. А наявність продуктів - «жироспалювачів» не є приводом переходити на монодієту. Адже головне правило любого дієтолога: «Можна їсти все, якщо по трішки».
Уляна Шелемех