Часте вживання кави веде до негативних наслідків для здоров'я людини, заявили медики
Так, за словами психіатра-нарколога Сергія Нурісламова, кава викликає залежність.
Більше половини людей, які починають день з кави, при вимушеній відмові від напою демонструють симптоми абстинентного синдрому - падіння тонусу, дратівливість і агресивність, головні болі.
За словами Нурісламова, у людини, звиклої до кави, спостерігається перебір різних речовин в організмі, які є сосудотонізуючими, судинозвужувальними, або, навпаки, розслабляють судини. Таким чином, напій викликає залежність, яку можна порівняти із залежністю від нікотину.
Лікар-нарколог Олексій Луньков вказує, що постійна стимуляція організму за допомогою кави може призвести до його зношування, виснаження.
«Що кава, що алкоголь, що наркотики - вони впливають на ендорфінову систему, яка відповідає за наш стан. У нас не вистачає гормонів радості, ми відчуваємо занепад сил, депресивний настрій, а з кавою відчуваємо себе бадьоріше », - зазначив Луньков.
Ще одним небезпечним наслідком споживання кави є ризик інсульту. Лікарі відзначили, що якщо розчинний напій не такий небезпечний за рахунок меншого рівня кофеїну, то натуральна кава впливає на тиск.
Більш того, у чутливих до кофеїну людей може виникнути судинна патологія начебто інфаркту або інсульту.