Дієтологи розповіли про корисні властивості черешні в боротьбі зі старінням шкіри, діабетом та іншими захворюваннями
Літо - час багатих на вітаміни ягід і фруктів. А чи знаєте ви, наскільки корисна звичайна черешня? Дієтологи Саманта Кассетті і Кері Ганс розповіли про декілька корисних властивостей улюбленої всіма ягоди.
Врятує від старіння
Черешня багата на вітамін С. Він пригнічує запалення і зменшує окислювальний стрес в організмі. «На клітинному рівні окислювальний стрес - це процес, який пошкоджує наші клітини і, можливо, нашу ДНК», - пояснює Кассетті. Це сприяє появі зморшок. Звичайно, ви можете ще багато зробити для боротьби з передчасним старінням шкіри, наприклад, вести здоровий спосіб життя або просто використовувати сонцезахисний крем.
Ворог радикалів
Черешня здатна допомогти в боротьбі з раком. «Дієта з антиоксидантами, такими як фенольні сполуки, можливо, допоможе, тому що ці сполуки можуть боротися з вільними радикалами, які завдають шкоди організму», - пояснила лікар.
Знову ж, одна черешня навряд чи вилікує вас від раку, відзначають дієтологи. Але якщо ви добавите черешню в своє меню, будете регулярно займатися спортом і відмовитеся від шкідливих звичок, то це допоможе знизити ризики захворювання.
Помічник мозку
Ягода містить антоціани. Тому вона може поліпшити пам'ять і роботу мозкової діяльності. А також черешня знижує запалення і протидіє окислювальному стресу в мозку, тим самим знижуючи ризик захворювання Альцгеймера.
Ліки від серцевих захворювань
Черешня багата антиоксидантами, які розслаблюють судини , знижують запалення і тиск. Таким чином, черешня допомагає захистити кровоносні судини від утворення бляшок, тим самим знижуючи ризики серцевих захворювань.
Допомога в боротьбі з діабетом
Ягода допоможе впоратися з діабетом другого типу. У черешні містяться поліфеноли, які збільшують чутливість до інсуліну. Завдяки цій ягоді, ваші клітини будуть більш чутливі до дій інсуліну, і глюкоза зможе надходити в них і використовуватися для отримання енергії.
Черешня проти безсоння
У черешні досить багато мелатоніну, гормону, який контролює цикл сну і неспання. Тому ягода сприяє здоровому сну. «Їжте продукти, багаті мелатоніном, - і будете спати міцніше», - каже Кассетті.