Чай пили протягом століть через його розслаблюючі властивості і унікальні смакові якості. Однак останні дослідження все частіше показують, наскільки сильно цей напій впливає на людський організм. Він приносить користь людям різного віку - від зовсім юних до літніх
Проти стресів і для серця: скільки чашок чаю в день максимально корисні для здоров'я
Згідно з працею, опублікованою в журналі Nutrition and Food Technology, регулярне вживання чаю покращує серцево-судинну систему, гідратацію, когнітивні функції, метаболічні процеси, підтримує психічне здоров'я, допомагає кишечнику і кісткам. Максимальну користь для здоров'я приносять дві-чотири чашки чаю щодня. При цьому неважливо, якому саме чаю віддається перевага: чорному або зеленому.
Чай проти стресу
Найбільшу увагу вчених привернули з'єднання поліфенолів в чаї через їхні антиоксидантні і протизапальні властивості. Але дослідження відзначають, що інші речовини в цьому напої також важливі. Наприклад, L-теанін і кофеїн покращують роботу мозку, пильність, допомагають концентруватися, а також володіють розслаблюючими властивостями. Досвід показав, що щоденне вживання чаю протягом шести тижнів знижує рівень кортизолу - гормону, що відповідає за стрес.
Зменшує ризик серцево-судинних захворювань
Великі дослідження підтверджують , що чай здатний знижувати кров'яний тиск і рівень "поганого" холестерину. Напій допомагає зменшити шанси отримати інсульт або серцевий напад. Це пов'язано з тим, що поліфеноли чаю обмежують всмоктування холестерину в кишечнику і впливають на механізми, що регулюють рівень холестерину в крові. За словами лікаря Тіма Бонда, поліфеноли розслаблюють гладкі м'язи кровоносних судин і підвищують рівень оксиду азоту, який допомагає знизити тиск.
Крім того, вчені відзначають, що чотири чашки чаю в день зменшують ризик розвитку цукрового діабету другого типу на 10%. Також на 38% стають менші шанси захворіти остеопорозом, при якому знижується міцність кісток. Чай допомагає імунітету, так як нейтралізує патогени, що знаходяться в верхніх дихальних шляхах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?