Метод «Без метушні» не вимагає особливих зусиль, він ефективний при схудненні і забезпечує різноманітність
Харчування дієтичними продуктами далеко не всім приносить задоволення. Знежирена і низькокалорійна їжа не може наситити людину, тому, залишаючись емоційно голодним, вона не перестане тягнутися за шматочками солодкого пирога або інших шкідливих при схудненні продуктів. Виходить, що така система харчування виявляється неефективною. Не раз дієтологи доводили, що найбільш раціональним методом боротьби із зайвою вагою є спосіб обмеження розміру порції. Завдяки йому можна їсти досхочу улюблені продукти і при цьому худнути. Про це докладно розповіла індійський лікар Ненсі Дехра.
Смачно і корисно
Багата різними ферментами їжа дозволяє людині бути ситою весь день, тому важливо харчуватися досхочу, але при цьому не варто забувати і про контроль порції, поділилася експерт.
Цей метод має спеціальну назву - «Без метушні». Працює він з тієї простої причини, що ми самі можемо обмежити кількість порції при кожному прийомі їжі, при цьому залишаючись задоволеними від різноманітності їжі в раціоні.
Як харчуватися
Експерт впевнена: при схудненні людина, в першу чергу, повинна з'їдати салат з продуктів, які їй до душі: «На тарілці завжди повинні бути дві третини салату і білка, а іншу частину повинні займати вуглеводи».
Чому саме в такій пропорції?
Справа в тому, що салати складаються з овочів і зелені, багатих на клітковину та іншими поживними речовинами, які досить швидко наповнюють людину енергією, а ось білок, який також необхідно щодня споживати, містить компоненти, що дозволяють людині довгий час залишатися ситою.
Це пояснюється ще і тим, що більшість людей вважають за краще з'їдати спочатку важкі для травлення вуглеводи, оскільки вони з усіх на тарілці продуктів є найсмачнішими. Однак хоч вуглеводи і не є шкідливими для організму людини, їх споживання повинне бути оптимальним і в сукупності з іншими макроелементами - білками і жирами. Експерт впевнена, що цей метод навчить тих, що худнуть, їсти мимоволі набагато менше, ніж раніше.
Чи ефективний метод?
Дієтолог відповіла і на це питання. Цілком можливо, що метод «без метушні» може привести до дефіциту калорій: «Я знаю, що це не 100 відсотків, але він буде працювати для тих, хто не хоче рахувати калорії», уклала Ненсі Дехра.