Вона прекрасно впорається з карієсом, остеопорозом, анемією, городніми шкідниками
Джерело кальцію
Яєчна шкаралупа має дивовижні лікувальні властивості. Тим, хто відчуває нестачу кальцію в організмі, допоможе шкаралупа яєць. Справа в тому, що за своїм хімічним складом вона практично повністю збігається з людськими кістками і зубами. Тому кальцій, який знаходиться в ній, повністю засвоюється в організмі. Рецепт простий: шкаралупу промити, просушити і подрібнити в порошок. Пити щодня по пів чайної ложки.
Плануєте вагітність - подбайте про запаси кальцію в організмі. При його дефіциті пологи можуть пройти дуже важко.
Корисна шкаралупа яєць і маленьким дітям, особливо до 3-х років, поки у них формується кісткова тканина. Її можна змішувати з дитячим харчуванням. Крім збагачення організму кальцієм - це чудова профілактика анемії, рахіту і діатезу. Починайте давати від 6 місяців. Поки малюку не виповнився рік, доза порошку не повинна перевищувати щіпку на кінчику ножа, а ось від 1 до 3 років - можете дозу збільшити вдвічі.
У шафці на видному місці
Так як яєчну шкаралупу можна використовувати як лікувальний засіб при опіках, проносі, гастриті, а також в будинку для чищення кухонного посуду і в саду як добриво для рослин і обробки грунту перед посадкою, - її краще готувати про запас. Чиста і добре просушена, вона прекрасно зберігається в звичайній шафі. А якщо ви не полінуйтеся і подрібните її для себе найзручнішим способом, вона займе мінімум місця.
Посуд буде блищати
Зібрався накип усередині чайника, а в термосі утворився наліт? Насипте подрібнену шкаралупу, залийте ємність наполовину водою, добре струсіть і залиште на ніч. Або на жирну сковороду або деко насипати подрібнену шкаралупу і протерти губкою - чистота гарантована.
На дачі і в городі
Корисні речовини, що містяться в шкаралупі, є відмінним добривом. Чисту і обсушену шкаралупу подрібнюємо як зручно і розкидаємо перед тим, як копати город. Такий спосіб допомагає значно знизити кислотність грунту. Особливо добре обробляти землю таким способом в тих місцях, де плануєте садити томати, огірки і картоплю. А якщо ви подрібнену шкаралупу розкидаєте в городі або в саду біля рослин, це відлякаєте слимаків.
А ось для кімнатних рослин шкаралупу краще розтерти в порошок і залити водою. Через добу можна використовувати цю воду для поливу кімнатних і садових рослин.