Скоротивши час використання смартфона, ви зробите крок на шляху до швидкого схуднення і здорового сну
Ми рідко випускаємо телефон з рук: гуляємо, затиснувши мобільник в долоні, спимо, кладучи телефон біля себе, і навіть їмо перед екраном гаджета. При перегляді чергової стрічки новин ми мимоволі змінюємо позу на більш зручну і при цьому сутулимося, перебуваючи в неправильному положенні, яке несприятливо позначається на роботі всієї системи шлунково-кишкового тракту. Більш того, захоплена телефоном людина пропускає сигнали мозку про ситість. В результаті такого ставлення до прийомів їжі, людина стикається з переїданням і зайвою вагою.
Залежність = стрес = проблеми з харчуванням
У такого захоплення є навіть свій науковий термін - номофобія, що має на увазі залежність від смартфона. Його суть полягає в тому, що людина відчуває себе неповноцінною без гаджета і навіть починає відчувати тривогу, втрачаючи смартфон буквально на 15-20 хвилин.
Залучаючись в користування гаджетів, сон повільно погіршується і скорочується, а це, в свою чергу, призводить до недосипання і стресу, негативно впливає на відносини людини з їжею. Ось так, здавалося б, різні речі безпосередньо пов'язані з набором зайвих кілограмів, впевнені експерти в області харчування.
Як побороти залежність від гаджетів
1. Візьміть в звичку їсти тільки за столом без використання різних гаджетів. Якщо ви віддаєте перевагу їсти одному, зосереджуйтесь на смаку їжі і її запаху. Вечеряючи в компанії друзів або сім'ї, відволікайтеся на спілкування, але при цьому намагайтеся сидіти в правильній позі.
2. Відпочивайте від смартфона. Усвідомте, що проводити вільний від обов'язкових справ час можна не тільки за допомогою гаджетів. Прогулянка на свіжому повітрі, сон, медитація або просто пара хвилин в тиші допоможуть вам відпочити.
3. Візьміть за правило не користуватися гаджетами за годину до сну.
4. Скоротіть час використання смартфона. Це може стати для вас своєрідним викликом, вважають лікарі. В налаштуваннях вашого мобільника можна подивитися, скільки в середньому ви витрачаєте часу в телефоні. Постарайтеся його скоротити до трьох годин.
5. Не забувайте виконувати фізичні вправи, особливо, якщо ви більшу частину часу проводите в незручній позі.