Існує ряд захворювань, за яких вживання квашеної капусти може негативно позначитися на стані здоров'я. Про них розповіла нутриціолог Ганна Павличева
Кому не можна їсти квашену капусту: поради нутриціолога
За її словами, у квашеній капусті містяться вітамін С, калій, магній та велика кількість органічних кислот, що відмінно стимулюють травлення при зниженій кислотності шлунка та уповільненій перистальтиці. Однак через це продукт не підійде людям із гіперацидністю та виразковою хворобою шлунка, каже вона. "Крім того, неприємні відчуття від капусти можуть виникнути, якщо у вас є СІБР (надмірне бактеріальне зростання в тонкому кишечнику) або непереносимість гістаміну, тому що у всіх ферментованих продуктах його багато", - заявила Павличева.
Довгий час капуста та решта видів хрестоцвітих вважалися шкідливими для людей із гіпотиреозом – зниженою функцією щитовидної залози. Причина в гойтрогенах, що містяться в них, - речовинах, що ще більше пригнічують функцію щитовидної залози. "Але останні дослідження показали, що такий вплив може бути при дефіциті йоду і селену, в інших випадках капуста безпечна", - зазначила нутриціолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою