Традиція закушувати міцні напої домашніми соліннями завдає подвійної шкоди здоров'ю. Також не можна поєднувати алкоголь з маринадами та копченостями. Як пояснила лікар-дієтолог Галина Джорова, такі закуски надовго утримують рідину в організмі та перешкоджають виведенню токсинів
За словами фахівця, для того, щоб провести новорічні канікули без шкоди для здоров'я та фігури, слід дотримуватися дробового режиму харчування – через рівні проміжки часу. Це дозволить завжди залишатися ситим, але уникнути переїдання.
Оптимальний вибір - нежирна білкова їжа: увімкніть у раціон святкових днів телятину, курку, індичку, яловичину, судак, пікшу, мінтай. Додайте до них свіжі овочі. Вони багаті на клітковину, завдяки чому добре втамовують голод і допомагають організму засвоїти важку їжу.
Не варто смажити, краще варіть, тушкуйте, запікайте - це набагато корисніше, до того ж, зберігається натуральний смак продукту.
До корисних білкових закусок входить і ікра. Але оскільки це продукт насичений, з'їдати більше 50 - 100 г за один прийом не можна. Одного бутерброду буде цілком достатньо. Вибираючи ікру, потрібно звернути увагу на те, щоб вона не була рідкою, в'язкою. Хороша ікра повинна бути суха, ікринки повинні легко відокремлюватися один від одного. Справжню ікру легко відрізнити від фальсифікату – якщо полити на ікринки окропом, має з'явитись білий наліт.
Поживною та корисною закускою є і холодець. Але розраховувати на те, що він матиме лікувальний ефект для суглобів, не варто.
Щодо салатів з майонезом, то невелику порцію традиційного олів'є можна собі дозволити. Зрозуміло, про горезвісні тазики не йдеться.
Лікар підкреслила, що дієтологи виступають саме проти промислового майонезу - оскільки він виготовляється з використанням консервантів, загусників, підсолоджувачів.
- Для того, щоб такий продукт довго зберігався, потрібно щедро присмачити його хімічними добавками. А коли людина сама готує майонез – це добре та здорово, – пояснила Галина Джорова.
Експерт нагадала про те, що існує багато інших корисніших заправок, які з успіхом можуть замінити майонез. Це нежирний натуральний йогурт, сік лимона або лайма, різні види оцту (у дуже невеликій кількості), гірчиця, рослинні олії (оливкова, кунжутна, олія волоського горіха, гарбузова).
І не забувайте пити воду. Її вживання в проміжках між їдою допоможе швидкому і легкому насиченню.