Незважаючи на різницю в хімічному складі, рослинне та тваринне молоко взаємозамінні
Що таке рослинне молоко?
Говорячи відверто, називати рослинні напої молоком не зовсім правильно. Оскільки різниця за хімічним складом між тваринним молоком та рослинним суттєва. У тваринному молоці міститься більше вуглеводів та жирів, а ось кількість білка – нижче.
Рослинне молоко – це вичавка з горіхів, злаків або насіння з водою, яку при промисловому виробництві можуть доповнювати сіллю, цукром, олією та ароматними добавками, наприклад, ваніллю або корицею.
В даний час найпопулярніші в народі рослинні напої – вівсяне, рисове, мигдальне, кокосове, соєве молоко, а також молоко з фундуку, кешью, кунжуту та кедрових горіхів.
Чим корисне рослинне молоко?
– Рослинні напої відрізняються від тварин нижчим відсотком жирності. За винятком, мабуть, кокосового. У деяких виробників його жирність може сягати 18-19 г на 100 г напою. Такий напій можна сміливо додавати у чашку з кавою, – каже експерт Маргарита Провоторова.
До речі, завдяки своєму унікальному складу рослинні напої – оптимальний вибір для пацієнтів, у яких діагностувала непереносимість лактози та алергія на тваринне молоко.
Як зміцнити здоров'я за допомогою рослинного молока?
Підтримати здоров'я та зміцнити імунітет можна, вибираючи рослинний напій, додатково збагачений вітамінами та мінералами. Наприклад, часто його збагачують кальцієм, вітаміном В12 та вітаміном D. Це тим більше цінно, що основна частина любителів напою – вегетаріанці. А у них часто діагностується дефіцит вітамінів через мізерне та одноманітне меню.