Багатий на вітаміни і амінокислоти сир здатний покращувати здоров'я людини, але тільки в кількостях, що не перевищують щоденну норму
Сир - улюблена закуса багатьох, яка займає в щоденному раціоні далеко не останнє місце. Вся справа в його ніжному смаку і, звичайно, неймовірній користі, яку він надає на організм. Проте багато дієтологів зійшлися на думці, що щоденне споживання цього продукту може призвести до розвитку різних захворювань, серед яких і небезпечні. Чи варто зловживати сиром? На це запитання відповів лікар Андрій Бобровський.
Властивості білка
За словами експерта, молочний продукт багатий корисними речовинами, наприклад, білком та амінокислотами, а його користь полягає, перш за все, у зміцненні імунної системи та у забезпеченні функціонування всього організму. І це не дивно, адже білок недарма називають «будівельним матеріалом», завдяки якому утворюється глюкоза – субстрат для отримання енергії.
Користь сиру взимку
Але особливо корисний сир у зимову пору року, коли організм людини особливо вразливий і потребує корисних речовин, серед яких вітаміни, що нормалізують сон і покращують настрій. Це має велике значення, адже з приходом холодів і скороченням світлового дня організм людини починає відчувати стрес, що провокує нудьгу і депресивний стан.
Дієтолог зазначив, що сир є джерелом вітамінів групи В та «чемпіоном» за вмістом вітаміну В12 – попередника серотоніну або гормону задоволення та радості.
– У зимовий період, коли довгі ночі, невеликий світловий день – це січень та лютий – вітамін B12 нормалізує ритми сну, працює як засіб для профілактики депресії, яка пов'язана з нестачею сонячних днів, – пояснив Андрій Бобровський.
Норма сиру на день
Безперечно, сир неймовірно корисний, але тільки в кількостях, що не перевищують норми. Зловживання молочним продуктом може призвести до розвитку різноманітних захворювань, зазначив фахівець, оскільки він досить калорійний і в його складі містяться «погані» жири, які провокують розвиток холестерину в крові людини.
Понад те, продукт здатний вплинути на розвиток серцево-судинних захворювань, зокрема, атеросклерозу.
Вживання сиру у великих кількостях викликає сечокам'яну хворобу та гіпертонію.
Щоб не нашкодити організму, слід вживати не більше 100-150 грамів сиру на день, сказав Бобровський.