Справжня користь моркви
Морква - це дворічна рослина із сімейства парасольки, з дитинства знайома кожному жителю Росії. А ось наскільки кожен коренеплід багатий на вітаміни, мало хто знає.
Тим часом склад моркви дуже багатий. У ній є:
- каротин – речовина, яка при попаданні в організм людини трансформується у вітамін А;
- вітаміни В, Е, РР, К, аскорбінова кислота ;
- мінерали : калій, фосфор, залізо, мідь, йод, цинк, хром, нікель та фтор.
Також в насінні моркви міститься унікальна за своїми корисними властивостями ефірна олія.
Завдяки цьому унікальному складу корисних мікроелементів, медики часто рекомендують своїм пацієнтам їсти якнайбільше коренеплодів при гіпо- та авітамінозах.
П'ять корисних властивостей моркви
Зміцнює серце та судини
Регулярне вживання моркви допоможе знизити рівень холестерину та запобігти розвитку таких захворювань, як атеросклероз, інсульт та інфаркт. Морква - також визнане джерело калію, що є судинно-розширювальним засобом, що сприяє зниженню навантаження серцево-судинної системи.
Підтримує імунітет у період застуд
Морква може працювати як ефективний природний антисептик і потужний антибактеріальний лікарський засіб. Більше того, у моркві багато вітаміну С, який давно визнаний одним із найважливіших елементів для підтримки імунітету.
Нормалізує роботу травної системи
У цьому овочі багато клітковини та грубого волокна, які виступають як важливі елементи для підтримки здорового травлення. Вони стимулюють перистальтичні рухи та секрецію шлункового соку. Тому лікарі рекомендують обов'язково включати до свого раціону моркву людям, схильним до запорів.
Профілактика розвитку онкологічних захворювань
Бета-каротин, що міститься в моркві, знижує на 25 відсотків ризик розвитку деяких форм раку, зокрема раку легень або товстої кишки. У жінок, які вживають сиру моркву, у 5-8 разів менша ймовірність розвитку раку молочної залози, ніж у жінок, які не їдять моркву.
Нормалізує рівень цукру в крові
Завдяки каротиноїдам морква добре регулює рівень цукру в крові, тим самим допомагаючи хворим на цукровий діабет жити повноцінним, здоровим життям