Вже давно не секрет, що культура харчування кожної людини впливає на її здоров'я та самопочуття. І навіть невеликі зміни дієти на краще здатні не тільки підтримати здоров'я, але й продовжити життя. Дослідження показало, що включення до раціону бобових, цільного зерна, горіхів та виключення низки продуктів може додати від 3,4 до 13 років життя
Наукова робота, опублікована в PLOS Medicine, показала, що чим раніше відбудуться зміни у харчуванні, тим ефективніше збільшиться тривалість життя. У цьому як вік, а й стать має значення.
Згідно з Mind Body Green, при переході на дієту, яку можна назвати антивіковою, очікувана тривалість життя збільшиться так:
- у 20 років: на 10,7 років для жінок; 13 років для чоловіків;
- у 60 років: на 8 років для жінок; 8,8 років для чоловіків;
- у віці 80 років: на 3,4 роки для жінок та чоловіків.
Антивікова дієта
Щоб оптимізувати раціон для довголіття, потрібно їсти більше бобових (чечевиця, квасоля, нут), горіхів та цільнозернових продуктів. Бобові багаті білком і клітковиною, цілісні зерна (жито, лобода і гречка) багаті на поживні речовини, горіхи містять білки, магній і корисні жири. Бразильські горіхи, наприклад, особливо цінуються через селен, а волоські відмінно підходять для поліпшення здоров'я серця, мозку та кишечника.
Продовжити життя можна не тільки за рахунок включення корисних продуктів, а й виключення шкідливих. Насамперед необхідно їсти менше червоного м'яса. Оскільки людство тривалий час вживало цей вид м'яса, система травлення людей добре підготовлена до того, щоб впоратися з ним. Проте зараз вона вже не те, що було раніше.
Слід виключити оброблені харчові продукти. Вони часто містять велику кількість цукру, насичених жирів і солі, але не включають харчових волокон і вітамінів і часто є просто порожні калорії.