Насамперед, важливо зрозуміти, чим регулюється відчуття голоду і чому апетит наростає саме надвечір. Керує голодом гормональне тріо: інсулін, лептин та кортизол.
Бажання їсти перед сном
Якщо у вас є виражена інсулінорезистентність, лептинорезистентність або ви перебуваєте в постійному стресі з високим кортизолом, то ці гормони будуть давати відчуття голоду, причому не тільки вдень, а й увечері. А часто й вночі.
Провокувати вечірнє бажання поїсти може і неправильний, незбалансований режим харчування. Просто вдень ваш організм недоотримав усе те, чого він потребує. Пішли з дому не поснідавши, пропустили обід… Як наслідок, організм вимагатиме їжу ввечері.
Також намагайтеся уникати занадто тривалих перерв між їжею. Не давайте голоду розігратися. Від тривалої відсутності їжі рівень цукру в крові впаде, станеться стрибок кортизолу. Далі по ланцюжку - переїдання неминуче.
Якщо між обідом та вечерею виникає великий проміжок, введіть у звичку полудень. Щоб наїдатися, але не переїдати ввечері, вибирайте продукти, що гарантують тривале насичення організму: риба, курка, м'ясо, яйця, гриби.
Одна з причин переїдання – нудьга. Знайдіть собі цікаве захоплення, хобі. Тоді їжа перестане бути єдиним джерелом насолоди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен