Перекусити жменею горіхів багато хто любить. Але мало хто замочує їх перед цим. Вся справа в фітиновій кислоті, яка міститься в горіхах і негативно впливає на шлунок.
Замочування горіхів
Наші пращури знали про це правило. Традиційно люди інстинктивно розуміли, що горіхи краще вимочувати або пророщувати перед вживанням, тому що горіхи містять інгібітори ферментів, які можуть спричинити реальне навантаження на шлунково-кишковий тракт, якщо їх вживати у надлишку.
Замочування горіхів у фільтрованій воді допомагає нейтралізувати негативну дію цих ферментів. Те саме можна робити з насінням і зернами, також їх можна пророщувати.
Потрібно мати на увазі, що чим твердіший горіх, тим більше тривалого вимочування він потребує. Наприклад, кешью потрібно вимочувати від 2 до 4 годин. При цьому у воду можна додавати сіль за бажанням.
Після вимочування горіхи можна додатково просушити на гарячому листі або запекти в духовці. Горіхи, що остигли, можна зберігати в герметичній упаковці кілька місяців.
Після такої попередньої підготовки горіхи можна їсти, не побоюючись складнощів з кишечником та негативного впливу фітинової кислоти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 чарівних фраз мами, які роблять дітей щасливими щодня
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Шоколадно-кавовий пиріг з кремом зі згущеного молока