Лікар-психотерапевт, дієтолог Михайло Гаврилов розповів, що існує два види голоду – фізичний та емоційний. У другому випадку може раптово захотітися з'їсти щось смачне. Важливо подолати це бажання
Як подолати почуття голоду без переїдання
Фахівець уточнив, що фізичний голод супроводжується сигналами тіла, починає гуркотіти в животі, може виникнути різка втома, порушитися концентрація уваги. При фізичному голоді хочеться з'їсти будь-яку страву, головне отримати заряд енергії. Емоційний голод виникає раптово без будь-яких сигналів тіла. Завжди хочеться з'їсти щось смачне, «шкідливе», від чого отримуєш не так фізичне насичення, як психологічне задоволення.
За словами Гаврилова, зрозуміти, який голод «завітав», допоможе контроль часу та вибір їжі. При фізичному голоді насичення надходить через 20 хвилин, але емоційний голод задовольнити важко, навіть якщо тіло сигналізує про насичення. Результатом постійного задоволення емоційного голоду можуть стати набір зайвої ваги та харчові розлади.
«Фізичне насичення надходить через 20 хвилин після початку їжі. Емоційне голодування наситити складно. Хочеться їсти вибраний продукт без перерв навіть якщо організм посилає сигнали про насичення. Перед тим, як щось з'їсти, зробіть паузу і подумайте, який саме це голод. Можете навіть поекспериментувати: захотілося їсти — посидіть, випийте склянку води, зателефонуйте близькій людині та інше. Якщо почуття голоду не пішло, сідайте їсти», - порадив лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу