За відчуття насичення в нашому організмі відповідають два фактори: фізичне та біохімічне наповнення шлунка. Вони відрізняються калорійністю та об'ємом з'їденої їжі.
Продукти після яких хочеться їсти
Якщо обід був калорійним, але порція була маленька, швидше за все, відчуття голоду через час нас знову наздожене. Шлунок не наповнився, тому нам знову починає хотітися їсти.
Якщо ви харчуєтеся невеликими порціями постійно, згодом можна привчити організм насичуватися малою кількістю їжі. Однак на це піде чимало часу та старань.
Біохімічний фактор полягає у забезпеченні організму всіма необхідними елементами: білками, жирами та вуглеводами. Причому всі вони повинні бути в рамках одної страви.
Просто салат, навіть якщо ви з'їсте цілу миску, не наситить вас, а тільки ще більше запалить апетит. Тому що у ньому немає білка. А протеїновий коктейль, який є білком у концентрованому вигляді, вимагатиме добавки у вигляді овочів.
Також будь-яка їжа впливає на рівень інсуліну та глюкози у крові. Чим вище ці індекси (тобто показники значно підвищуються після вживання того чи іншого продукту), тим меншим буде насичення і тим більше ці продукти провокують відчуття голоду.
Наприклад, кефір має низьку калорійність, але високий інсуліновий індекс. Це означає, що після склянки кефіру вам захочеться з'їсти ще щось.
Підвищувати апетит і викликати відчуття голоду також здатний перекус фруктами без додавання білків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен