В рибі містяться речовини, які накопичуються в організмі та створюють токсичну дію.
Вживання великої кількості риби пов'язане з впливом на організм токсичних хімікатів, що викликають рак. Про це повідомило видання The Sun з посиланням на дослідження групи вчених із США.
Дослідники заявили, що в рибі, спійманій в озерах і річках, були виявлені PFAS або перфторалкильні речовини, вплив яких на людський організм вчені ще раніше пов'язували з придушенням імунної системи та появою раку.
PFAS є компонентами антипригарного покриття каструль та сковорідок, що є практично на будь-якій кухні. Вчені констатували, що вміст цих речовин у прісноводній рибі, яка проходила перевірку в рамках дослідження, була надзвичайно високою.
"Ступінь забруднення риби PFAS приголомшує. Люди, які споживають прісноводну рибу, особливо ті, хто регулярно ловить і їсть рибу, схильні до ризику значного накопичення цих хімікатів в організмі", - заявив провідний автор дослідження доктор Девід Ендрюс.
За словами експерта, навіть одноразове вживання прісноводної риби здатне збільшити рівень вищезгаданих хімічних речовин у сироватці крові. Така висока концентрація в рибі речовин, що викликають рак, фахівці пов'язують із забрудненням довкілля. Найпотужнішими джерелами викидів PFAS є виробничі підприємства, муніципальні звалища, очисні споруди, аеропорти.
До цього медики з Університету Фліндера (Австралія) встановили: якщо на сковороді з антипригарним покриттям є подряпина розміром всього 5 см, вона може випустити до 2,3 мільйонів частинок PFAS. У людей, які зазнають впливу цих токсинів, ризик захворіти на рак підвищується в 4,5 рази. Зокрема, хімікати збільшують ймовірність раку печінки, відомого як невірусна гепатоцелюлярна.