В нашому матеріалі ми розповімо, чи можуть бути замінники м'яса справжньої альтернативою.
Замінники м'яса
Для нового дослідження вчені порівняли 18 проб котлет із рослинних замінників м'яса та 18 котлет із м'яса (яловичини трав'яної відгодівлі). На етикетці продукту з рослинних замінників було зазначено склад із 13 речовин – білків, жирів та вітамінів, які є в м'ясі.
Автори наукової роботи насамперед цікавилися характеристиками компонентів, які на етикетку не потрапили. Вчені аналізували склад котлет після приготування. Вони визначили концентрацію 190 поживних речовин у них. Вміст 171 речовини у продуктах з м'яса та його замінників суттєво відрізнявся. 22 з них містилися лише у м'ясних продуктах, а 31 – лише у рослинних.
Важливо, щоб споживачі розуміли, що ці продукти не можна розглядати як взаємозамінні в харчовому відношенні. Не можна сказати, що одні з них кращі за інші.
Серед речовин, які у більшій кількості перебували в м'ясі, були креатин, спермін, глюкозамін , ансерин, омега-3 кислота та деякі інші. Вчені зазначили, що у цих сполук потенційно важлива фізіологічна, протизапальна та імуномодулююча ролі. Котлети із замінників м'яса були багатшими фітостеролами та фенолами. Відомо, що ці речовини можуть сприяти зниженню рівня холестерину в крові, полегшувати запалення, а також мають антиоксидантну активність.
Автори дослідження наголошують, що тваринні та рослинні продукти добре доповнюють один одного, оскільки дають людині різні поживні речовини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини