Натуральне варення, приготовлене вдома, може бути найкращим видом десерту. На відміну від багатьох солодких виробів промислового виробництва, воно дійсно містить корисні для здоров'я речовини – вітаміни, мінерали.
Часто варення готують з ягід та фруктів – джерела вітамінів і мікроелементів. Не всі зберігаються після теплової обробки. Більш стійкий вітамін А. Термостабільні вітаміни групи В. Залишається і вітамін Е.
Медики нагадали, що сильного нагрівання не витримує вітамін С – аскорбінова кислота руйнується під дією агресивної термообробки.
Однак, якщо кинути фрукти та ягоди у вже киплячу рідину, то можна зменшити втрату вітаміну С.
У свою чергу, клітковина, що міститься в плодах, зберігається при виготовленні варення, і це ще один важливий плюс домашнього ласощів. Вживання клітковини стимулює травлення та перистальтику кишечника, в якому також завдяки їй активніше розвиваються "хороші", що сприяють стійкому імунітету бактерії.
Варто готувати варення за рецептами, які дозволяють зберігати ягоди, фрукти або овочі в якомога менш пошкодженому і розвареному вигляді. В ідеалі варення також має містити якнайменше цукру, його надто високі дози є суттєвим мінусом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою