Здорове харчування передбачає споживання достатньої кількості овочів, фруктів, злаків, білкових продуктів, таких як м'ясо, риба, яйця та молочні продукти, а також зменшення кількості споживаних продуктів, що містять велику кількість цукру, жирів та солі.
Для здорового харчування також важливо правильно розподіляти прийом їжі протягом дня та не пропускати регулярний сніданок. Зокрема, слід уникати переїдання та споживати їжу повільно, давати організму час для того, щоб засвоїти їжу.
Здорове харчування також включає в себе відмову від шкідливих звичок, таких як куріння та вживання алкоголю, тому що вони можуть негативно впливати на здоров'я та підвищувати ризик розвитку хронічних захворювань.
Також цікавим фактом є те як ми харчуємося впливає на наш настрій. Харчування може впливати на психологічний стан людини, включаючи настрій та емоційний стан. Дослідження показують, що здорове харчування може покращувати психологічний стан та зменшувати ризик розвитку депресії та тривожних розладів. Певні продукти харчування мають здатність впливати на рівень серотоніну в мозку. Серотонін - це нейромедіатор, який відповідає за настрій та емоційний стан людини або ще як в народі називають “гормон щастя” . Наприклад, продукти, що містять велику кількість триптофану, амінокислоти, що входить до складу білків, можуть сприяти виробленню серотоніну. Такими продуктами є куряче м'ясо, риба, горіхи, насіння та сир.
Однак, шкідливе харчування може мати зворотній вплив на психічне здоров'я та погіршувати настрій призводити до депресії, тривоги та стресу. Це пов'язано з тим, що нездорові продукти харчування містять небезпечні хімічні добавки та штучні консерванти, які можуть впливати на роботу нервової системи та мозку.
Високий рівень споживання цукру та швидких вуглеводів може призвести до швидких коливань рівня глюкози в крові, що може впливати на настрій та спричиняти втому та розслаблення. Також, переїдання та споживання продуктів з високим вмістом жирів та солі може призвести до відчуття важкості та незадоволення, що може негативно впливати на настрій.
Типові продукти нездорового харчування включають в себе швидку їжу, жирні та фастфуди, газовані напої, хлібобулочні вироби, цукерки, чипси та інші снеки. Ці продукти містять велику кількість калорій, насичених жирів, трансжирів, солі та цукрів, що можуть призвести до збільшення ваги, збільшення рівня холестерину в крові та ризику розвитку серцево-судинних захворювань та інших захворювань.
Отже, для збереження здоров'я та досягнення оптимального психологічного стану необхідно споживати різноманітні продукти харчування, які містять достатньо поживних речовин та мінімальну кількість шкідливих речовин. Їжа повинна містити достатню кількість поживних речовин, які необхідні для нормального функціонування організму та хорошого самопочуття.
Адріана Налепа