Колір продуктів може свідчити про наявність мінералів та антиоксидантів.
Крім цього, яскраві овочі та фрукти є джерелом фітохімікатів.
Фітохімікати — це біологічно активні речовини, які містяться в рослинній їжі та надають їй корисних властивостей. Так, лікопен є тільки в помідорах, антоціани — у ягодах та куркумін — у куркумі. Всі вони мають антиоксидантні властивості та можуть знизити ризик розвитку запального процесу та пов’язаних з ним захворювань, у тому числі онкологічних.
За що відповідають різні кольори продуктів?
Продукти білого кольору, такі як молоко, рис, часник і білокачанна капуста, мають заспокійливий ефект, знімають дратівливість і сприяють виведенню токсичних речовин через нирки.
Зелені продукти, включаючи броколі, листові салати, зелений горошок та зелений перець, позитивно впливають на мозкову активність та знімають нервову напругу.
Продукти жовтого кольору, такі як лимони, ананаси, банани, кукурудза, жовтий сир та жовтки яєць, стимулюють травлення, покращують апетит та допомагають очищенню крові.
Помаранчеві овочі, включаючи моркву, абрикоси, мандарини та апельсини, сприяють відновленню нервових клітин, покращують настрій, знімають головний біль та допомагають ниркам виводити токсичні речовини.
Червоні овочі, такі як буряк, перець, помідори та полуниця, стимулюють обмін речовин та покращують кровообіг.
Овочі з синім забарвленням, включаючи темний виноград, сливи та чорницю, містять антоціан, який захищає кровоносні судини.