При заварюванні чаю напій після приготування має настоюватись лише кілька хвилин (не більше 7). Але багато людей витримують настій триваліший час, до того ж використовують досить багато заварки. В результаті чай виходить надмірно міцним.
Шкода вживання міцного чаю
Якщо перетримати настій, він може вийти занадто крутим, адже в цьому випадку відбувається переекстракція.
Пити міцно заварений чай часто і тим більше на регулярній основі з багатьох причин шкідливо для здоров'я. Зокрема, від цього страждає система травлення, слизова оболонка якого є занадто ніжною тканиною, чутливою до впливу такого напою. В результаті любителі міцного чаю можуть зіткнутися із печією, кислотним рефлюксом, загостренням гастриту чи виразки.
Крім того, звичка пити міцний чай часто стає причиною дефіциту заліза. Проблеми із залізом починаються через те, що настійний чай погіршує засвоєння цієї речовини.
Залізо є одним із найважливіших мікроелементів для організму – від його вмісту в крові залежить робота щитовидної залози та вироблення гормонів. Крім того, у разі його дефіциту розвивається анемія, з якою асоціюються різні порушення, включаючи зниження рівня еритроцитів, хронічну втому та випадання волосся.
Міцний чай є джерелом великої кількості кофеїну та пристрасть до нього провокує небажану збудливість, проблеми зі сном.
Нервова система страждає від надмірно міцного чаю - ви ризикуєте познайомитися з підвищеною тривожністю, виснаженням, можуть навіть, як негативний сценарій, з'явитися галюцинації.