Хто знається на прянощах, той обов'язково тримає в своєму арсеналі цю траву. Базилік унікальний. Підтверджують це дослідження його хімічного складу.
Користь базиліку
1. Базилік багатий на ефірну олію, яка і надає приправі специфічного запаху. У цій олії міститься метил-кавікол, який сприяє підвищенню імунітету організму людини.
2. Базилік містить антиоксиданти, які захищають наші клітини від негативного впливу довкілля.
4. За рахунок вмісту вітамінів (А, В2, СС, РР), каротину, рутину та фітонцидів, рослина допомагає боротися з інфекціями, що вражають дихальні шляхи. Базилік рекомендують при астмі, хронічному бронхіті, легеневих захворюваннях та застудах.
5. Рослина містить дубильні речовини (приблизно 6%), кислий сапонін та глікозиди. Такий склад обумовлює бактерицидну, кровоспинну та протизапальну властивість базиліка.
6. Згідно з дослідженнями, базилік уповільнює ракових ракових клітин та розвиток ВІЛ.
7. Завдяки антибактеріальним властивостям базилік також застосовується і в стоматології. Приправу використовують для усунення бактерій у ротовій порожнині та неприємного запаху, а за рахунок в'яжучих властивостей рослини можна зміцнити ясна та запобігти у такий спосіб передчасному випаданню зубів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен