Багато людей просто відрізають зацвілу частину продукту і продовжують його їсти. Але так можна робити не завжди.
Продукти з цвіллю
Іноді кожен знаходить у своєму холодильнику продукти з цвіллю. Існує думка, що продукт з цвіллю цілком можна вживати в їжу, видаливши «ушкоджену» частину. Але насправді це не зовсім так.
Коли цвілеві грибки починають поширюватися, вони розкидають спори, а в процесі життєдіяльності виділяють токсини. І те, і інше поширюється по продукту. Особливо по продуктах, що мають високу вологість і пористу структуру. Тому хліб, фрукти і готові страви з цвіллю потрібно негайно відправляти в смітник – обрізання не допоможе вам позбутися від цвілі.
Продукт, на якому допустима поява білої цвілі, це сир. За рахунок низького вмісту вологи і щільної структури шматок не буде швидко уражений цвіллю. Тому запліснявілий сир можна врятувати, відрізавши від нього не тільки ділянку з цвіллю, але і близько сантиметра навколо.
А головний секрет в тому, що якщо ви не бачите цвіль, це не означає, що її немає. Якщо продукт лежав кілька днів і виглядає нормально, понюхайте його. Поява сторонніх запахів може говорити про псування, а запах затхлості свідчить про розвиток цвілі. Такий продукт краще не вживати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу